неділя, 30 квітня 2017 р.

Мотивація

Мотивація до навчання...
Трішки теорії...  Мотивація походить від англійського слова ""move" - рухати. Мотивація - це те, що рухає людиною, змушує її з завзятістю і наполегливістю виконувати те чи іінше завдання і йти до поставленої мети. Людина з мотивацією легко досягає інтелектуальних, творчих та спортивних успіхів.
Дітям мотивація навіть дуже необхідна. З народження діти мають природну потребу в навчанні і бажанні пізнавати нове. З яким ентузіазмом і наполегливістю вони вчаться сидіти, ходити, говорити, як досліджують навколишній світ. Але з часом чомусь ці бажання зникають. Чому ж так відбувається?
Може, ми - дорослі, не надаємо цьому належного ставлення? Можливо, думаємо, що все далі має йти само собою? А може, ми самі ці дитячі бажання стримуємо, замість того, щоб підтримувати і розвивати? Наприклад, на запитання "Як? Чому? Навіщо?" ми як правило, відповідаємо - "Не зараз! Пізніше! Я зайнята!". А даремно. Ми, тим самим відштовхуємо бажання дитини пізнавати. Бо хто, як не ми, батьки є для дитини найріднішими людьми, яким вона довіряє. І тут варто набратись терпіння і розуміння того, що ці запитання ставляться для того, щоб задовольнити дитячу пізнавальну діяльність щодо навколишнього середовища, а не щоб вивести батьків із рівноваги чи перевірити на знання.  Ваші відповіді мають стимулювати дитину до ще більшого пізнання, Навіть якщо ви не знаєте відповіді. В такому випадку, ви можете разом пошукати певні знання, показавши, як і де це можна зробити (в Інтернеті, в підручнику, чи енциклопедії). А це вже початкова мотивація до отримання знань.




Немає коментарів:

Дописати коментар